• facebook
  • kod qr

Drewno

Podstawą do wykonania dobrego domu szkieletowego jest jego drewno i właściwy montaż płyt gipsowych. Zacznijmy od drewna. Nasze drewno pochodzi ze Szwecji, gdzie jest specjalnie przygotowane do produkcji konstrukcji szkieletowych. Jest ono impregnowane  ciśnieniowo, czterostronnie strugane oraz suszone do wartości poniżej 18 %.

budowa częstochowaidywidualnybudowa domu konopiska

Wyceń projekt

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Link do projektu:
Miejsce realizacji:

Izolacyjność cieplna

Grubość standardowej ściany to około 29 cm w tym 25 cm to izolacja cieplna w postaci styropianu (wełny mineralnej – opcja) od zewnętrznej strony i 15 cm wełna mineralna umieszczona pomiędzy kontrakcją szkieletową. Współczynnik przenikania ciepła dla standardowej opcji kształtuje się na poziomie U=0,16  [W/m2K].

Dla porównania :

- pustak max 25 cm + styropian 10 cm - 0,29 U [W/m2K]
- pustak max 25 cm + styropian 10 cm + cegła modularna 8 cm - 0,28 U [W/m2K]
- beton komórkowy typ 350, 365 mm - 0,23 U [W/m2K]

U=0,16  [W/m2K] to parametr który daje nam komfort ciepłego domu z minimalnymi kosztami ogrzewania. Dodatkowe opcje pozwolą nam na osiągnięcie nawet na 0,12 U [W/m2K] przy ścianach nie przekraczających 40 cm szerokości.

Poniżej przekrój ściany zewnętrznej

cennik domów szkieletowych

Płyty gipsowo-kartonowe

Dlaczego taką dużą uwagę poświęcamy płytom gipsowym. Głównym zarzutem dotyczącym domów kanadyjskich jest to, że są one mniej stabilne i dlatego powstają pęknięcia – nieprawda – niestety jest to spowodowane brakiem doświadczenia montażystów płyt GKB. Montaż płyt wydaje się prosty, tylko pozornie. Brak stosowania się do wymogów technicznych i zaleceń konstrukcyjnych jest podstawową przyczyną pęknięć.

W naszej ofercie również
domy z betonu komórkowego

OFERTA ENERGO

Zapraszamy do budwy domu Z136 w wersji ENERGO

Z136 to propozycja dla osób szukających niewielkiego i funkcjonalnego domu parterowego. Naturalne, drewniane okładziny elewacji świetnie komponują się z popielatą blachodachówką i dodają mu uroku. Podcień wejściowy zaakcentowany jest wysuniętym zadaszeniem wspartym na drewnianych słupach.

z 136

Więcej
Zadzwoń: 502-836-809 Saczel ::: Fabryka ciepłych domów
ul. Witaminowa 8B, 42-200 Częstochowa